Foto/ Ky është arbitri që u dhunua nga zyrtari i Kastriotit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 19, 2019 | 17:12


Foto/ Ky është arbitri që u dhunua nga zyrtari i Kastriotit

Në ndeshjen e Kastriotit me Egnatian, ka ndodhur një ngjarje e rëndë e përsëritur jo pak herë në futbollin shqiptar.

endrit zhuli

Në takimin i cila është luajtur të shtunën, nga tribuna është filmuar çasti, ku administratori i Kastriotit Gazmend Vogli, ka goditur me shpullë gjyqtarin e katërt Endrit Zhuli.

Një ngjarje e rëndë, e cila tregon më së miri realitetin në të cilin ndodhet futbolli shqiptar.

Endrit Zhyli është 37-vjeç dhe pas ndeshjes mes Kastriotit dhe Egnatias, ka gjyquar sfidën e djeshme mes Vorës dhe Partizanit.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com