FOTO/ Hysaj mes më të mirëve në Itali, mund Kuadradon e Juventusit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 2, 2020 | 12:07


FOTO/ Hysaj mes më të mirëve në Itali, mund Kuadradon e Juventusit

Elseid Hysaj është përzgjedhur si njëri prej 11 futbollistëve më të mirë në “Formacionin e muajit korrik” në Serinë A.
Hysaj goli i pare me Napolin
Futbollisti i Shqipërisë dhe Napolit është përzgjedhur nga faqja “Ëhoscored.com”, si mbrojtësi më i mirë i djathtë i këtij muaji në futbollin italian. Në këtë pozicion, Hysaj ka arritur të mundë mbrojtësin e Juventusit Huan Kuadrado.

Hysaj është vlerësuar mesatarisht me notën 7 për paraqitjet e bëra gjatë këtij muaji.

Pas rilindjes me ardhjen e trajnerit Xhenaro Gatuzo, Napoli po e merr seriozisht rinovimin e kontratës me kapitenin e Shqipërisë.

hysajjjj

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com