Edhe Bufon në listën e të ndëshkuarve, Mesi u ka shënuar 138 portierëve

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 13, 2017 | 13:56

Edhe Bufon në listën e të ndëshkuarve, Mesi u ka shënuar 138 portierëve

Listës së gjatë të 138 portierëve që ylli argjentinas Leonel Mesi u ka shënuar deri tani, mbrëmjen e djeshme iu shtua edhe portieri i Juventusin, Xhanluixhi Bufon. “Pleshti” nuk kishte arritur ta mposhte në përballjet e mëparshme italalianin, ndërsa me dopietën e djeshme u thye edhe tabuja duke klasifikuar kështu…

Listës së gjatë të 138 portierëve që ylli argjentinas Leonel Mesi u ka shënuar deri tani, mbrëmjen e djeshme iu shtua edhe portieri i Juventusin, Xhanluixhi Bufon.

Mesi dhe Bufon

“Pleshti” nuk kishte arritur ta mposhte në përballjet e mëparshme italalianin, ndërsa me dopietën e djeshme u thye edhe tabuja duke klasifikuar kështu 39-vjeçarin në listën e të “ndëshkuarve”.

Bufon dhe Mesi

Mesi ka shënuar në total 96 gola në 116 ndeshje në Ligen e Kampioneve. Ku 59 i ka realizuar në fazën e grupeve, ndërsa 37 në eliminim direkt, mesatarisht 0,83 më shumë se Kristiano Ronaldo.


www.minuta90.com