E kishte tatuazh në trupin e tij, ja se cili person ka vdekur në të njëjtën ditë me Maradonën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 25, 2020 | 23:52


E kishte tatuazh në trupin e tij, ja se cili person ka vdekur në të njëjtën ditë me Maradonën

Diego Armando Maradona u shua sot në moshën 60-vjeçare pas një arresti kardiak, e shkaktuar nga një sulmi në tru që kishte përjetuar para disa ditëve.

tatoo maradona

Me veprat e tij gjatë fushës së blertë ai do të mbetet i paarritshëm. “El Pibe de Oro” ka patur edhe dy idhuj në politikë si Çe Gevarën revolucionari argjentinas dhe ish-kryeministrin e Kubës Fidel Kastron ku i ka patur të dy tatuazh në trupin e tij.

 

maradona tattoo

Vlen për tu theksuar se Maradona ka vdekur në të njëjtën ditë me Fidel Kastron dhe me Xhorxh Bestin.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/