E DHIMBSHME/ Fitoi kampionatin europian, ndahet nga jeta ish-trajneri i njohur

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 27, 2020 | 0:07

Bota FB Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR

E DHIMBSHME/ Fitoi kampionatin europian, ndahet nga jeta ish-trajneri i njohur

Ish-trajneri i Francës në vitet 1976-1986 Mishel Hidalgo është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 87-vjeçare. Familja e tij zbulon se Hidalgo vdiq nga shkaqe natyrale.

hidalgo

Ai mbahet mend si trajner i “Gjelave” në vitet ’70-’80 duke arritur të fitojë trofeun e parë ndërkombëtar me kombëtaren tringjyrëshe kampionatin europian të vitit 1984 si dhe arriti ta çonte Francën dy herë në gjysmëfinalen e Botërorit të 1982

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com