E BUJSHME/ Mesfushori i Kombëtares shqiptare drejt transferimit te Panathinaikos

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 24, 2020 | 0:11


E BUJSHME/ Mesfushori i Kombëtares shqiptare drejt transferimit te Panathinaikos

Mesfushori shqiptar, Vullnet Basha, i cili është dhe vëllai i Migjen Bashës, mund të transferohet në fund të sezonit te skuadra greke e Panathinaikosit. 29-vjeçari, i cili ka veshur në një ndeshje fanellën e Kombëtares shqiptare, është pjesë e Visla Krakovës në Poloni, ndërkohë që  së fundmi portal polak ‘przegladsportoëy.pl’, ka zbuluar se shqiptari është në bisedime me ekipin grek, për një transferim të mundshëm sezonin e ardhshëm.

vullnet basha

Basha ka bërë paraqitje dinjitoze me skuadrën e Vislës, duke tërhequr vëmendjen e drejtuesve të Panathinaikosit. Gjatë karrierës së tij futbollistike, Vullneti është aktivizuar me shumë skuadra si Grasshopers, Sion, Zaragoza, etj. Për sa i përket Kombëtares, 29-vjeçari është aktivizuar vetëm 1 herë në miqësore ndaj Armenisë në vitin 2013, ku kuqezinjtë fituan me rezultatin 2-0.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com