Sadiku drejt kalimit në kampionatin italian, zbulohet skuadra që kërkon shërbimet e sulmuesit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 12, 2021 | 23:56


Sadiku drejt kalimit në kampionatin italian, zbulohet skuadra që kërkon shërbimet e sulmuesit

Armando Sadiku po kalon një periudhë të vështirë në kampionatin turk, aty ku është pjesë e Erzurumspor, teksa nuk po arrin të gjejë dot shkëlqimin e tij.

armando sadiku

Megjithatë shpëtimi për sulmuesin e Kombëtares, mund të vijë nga Italia. Sipas raportimeve të fundit nga mediat italiane, thuhet se futbollisti është në listën e dëshirave të Kozencës për merkaton e janarit.

Këta të fundit ndodhen në zonën e rënies në Serinë B dhe për këtë arsye kanë vendosur të bëjnë afrime të shumta në merkato, në mënyrë që të shmanget rënia. Thuhet se një nga objektivat e klubit është edhe Sadiku, teksa pritet që në ditët e ardhshme të nisin edhe bisedimet mes palëve.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/