1.5 milionë dollarë, shuhen shanset e Tiranës për Albi Allën. Mbrojtësi do të luajë në …

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 21, 2020 | 23:49

FB Kategoria Superiore LAJMI KRYESOR Të fundit

1.5 milionë dollarë, shuhen shanset e Tiranës për Albi Allën. Mbrojtësi do të luajë në …

Albi Alla i ka shuar shpresat  skuadrës së Tiranës, duke zgjedhur të vazhdojë karrierën e tij në Kinë. Mbrojtësi pogradecar ka rinovuar ditën e sotme kontratën me  Shaanxi Chang që militon në ligën e parë kineze.

Albi Alla

Kjo nuk është skuadra e dytë e 26-vjeçarit në kampionatin kinez, pasi më herët ka qenë pjesë e Funde. Kujtojmë që mbrojtësi ishte një nga objektivët e skuadrës së Tiranës, për repartin difensiv, por Alla ka zgjedhur të vazhdojë të jetë pjesë e Shannxi. Në sezonin e kaluar pogradecari u aktivizua 18 ndeshje ku shënoi edhe 2 gola.

alla-590x354

“Panorama Sport” mëson se mbrojtësi ka firmosur për 3 vjet, teksa do të përfitojë 1.5 milionë dollarë. Alla është në menaxhim nga kompania BFM që ka mundësuar transferimin e tij.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com