ZYRTARE/ U cilësua si një talentet premtues të Milanit! Ish-lojtari i kuqezinjve surprizon me të ardhmen, firmos me…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 28, 2022 | 14:30


ZYRTARE/ U cilësua si një talentet premtues të Milanit! Ish-lojtari i kuqezinjve surprizon me të ardhmen, firmos me…

Hashim Mastur ka surprizuar me të ardhmen e tij.

hashim-mastur

24-vjeçari, i cili u cilësua si një premtim i madh me të rinjtë e Milanit ka firmosur kontratë me skuadrën e kategorisë së dytë në Marok me skuadrën e Nahdat Zemamra.

Ende nuk dihet sesi karriera dhe talenti i tij përfundoi në këtë mënyrë ku vite më parë thuhej se do të kishte vendin e titullarit të padiskutueshëm te kuqezinjtë.

Në sezonin e fundit, 24-vjeçari është aktivizuar me dy skuadra, në Serinë B me Rexhinën dhe në Serinë C me Karpin, ku me të dyja ekipet është aktivizuar gjithsej në total në kampionat në 19 ndeshje duke shënuar vetëm një gol, atë me Karpin.

Më parë trekuartisti ka luajtur edhe me skuadrat të Malagës, Zuolles dhe Lamias.

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL