Xhaka në “fije të perit”, shqiptari ikën nga Arsenali vetëm me një kusht

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 31, 2019 | 14:43

Bota Bundesliga FB LAJMI KRYESOR Premier Liga Të fundit

Xhaka në “fije të perit”, shqiptari ikën nga Arsenali vetëm me një kusht

Granit Xhaka mund të largohet nga Arsenali vetëm nëse jep aprovimin trajneri i ri i “Topçinjve” Mikel Arteta .

arteta-xhaka-261219

Mediat angleze shkruajnë se Herta e Berlinit ka pranuar në parimin variantin e huazimit të 27-vjeçarit plus të drejtën e blerjes në fund të sezonit për shifrën e 30 milionë eurove.

Klubi gjerman ka në plan të përforcojë skuadrën e tij e me emra të njohur të futbollit si: Julian Draksler dhe Mario Gëtze. Por, Arteta mund të bllokojë kalimin e Xhakës në Gjermani duke parë alternativat e pakta që ka në qendrën e mesfushës së “Topçinjve”.

Megjithëse spanjolli e ka shprehur hapur admirimin për futbollistin e Zvicrës, atmosfera në klubin londinez karshi Xhakës nuk është miqësore duke krijuar mundësinë që ai të kthehet në Gjermani.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com