VIDEO/ Spikati në Superiore, kthehet te goli ish-sulmuesi i Kukësit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 20, 2020 | 19:41


VIDEO/ Spikati në Superiore, kthehet te goli ish-sulmuesi i Kukësit

Ish-sulmuesi i Kukësit dhe Laçit Rexhinaldo ishte protagosnist në ndeshjen midis skuadrës së tij Kaisar Kizilroda-Ordabasi, e cila përfundoi me rezultatin 1-1.

rexhinaldo

Futbollisti mozambikas barazoi sfidën në minutën e 55-të të takimit. Pasi goditja e tij e parë me kokë u ndal nga portieri, Rexhinaldo nuk e pati të vështirë më pas të çonte topin në rrjetë.
Ky është goli i dytë në këtë sezon në Kazakistan për futbollistin afrikan. Ai u shpall “Golashënuesi më i mirë i sezonit 2018-2019 në Kategorinë Superiore” me Kukësin duke shënuar 14 gola.

rexhinaldo gol on Vidnews.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com