VIDEO/ Katër shqiptarë në fushë! Hasani gradohet menjëherë titullar, Rrahmani rikthehet me gol ndaj ekipit të Roshit

Postuar: Janar 6, 2024 | 21:33

Plot katër futbollistë shqiptarë ishin në fushë në duelin miqësor të ditës së sotme mes Rapidit të Bukureshtit dhe Sakarjasporit, në duelin që përfundoi në barazim 3-3.

rrahmani goli

Odise Roshi u aktivizua titullar në radhët e skuadrës turke, ndërkohë te rumunët e Rapidit nga minuta e parë luajtën Florent Hasani ish-bomberi i Tiranës dhe Ermal Krasniqi, ndërkohë që nga stoli u aktivizua Albion Rrahmani i rikuperuar pas dëmtimit të pësuar në gju në datën 12 tetor.

Rrahmani u fut në fushë si zëvendësues dhe 8 minuta përpara fundit të takimit realizoi me penallti për 2 me 2, teksa më pas u shënuan dhe 2 gola të tjerë.

GOLI I REALIZUAR NGA ALBION RRAHMANI: VIDEO

Të katër futbollistët shqiptarë realizuan paraqitje pozitive, teksa interesant është fakti që Florent Hasani edhe pse ka pak kohë që është bashkuar me skuadrën e re, ka arritur të fitojë besimin e trajnerit për ta aktivizuar titullar.