VIDEO/ Harroi që ekziston VAR-i, shikoni momentin kur Nejmar godet pabesisht me grusht kundërshtarin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 13, 2020 | 23:10


VIDEO/ Harroi që ekziston VAR-i, shikoni momentin kur Nejmar godet pabesisht me grusht kundërshtarin

Një përleshje aspak normale u regjistrua në “klasiken” e futbollit francez mes PSG-së dhe Marsejës ku protagonist ishte edhe Nejmar, i cili mesa duket harroi që prej kohësh në futbollin elitar, është implentuar sistemi VAR dhe asgjë detaj apo sjellje antisportive nuk mund të shpëtojë.

neymfk-780x439

Ylli brazilian goditi pabesisht me grusht futbollistin kundërshtar, duke tentuar t’i shpëtojë ndeshikimit me kartonin e kuq. Por pasi gjyqtari u konsultua me pamjet filmike, vërejti se O’Nei kishte bërë një veprim të pahijshëm, teksa përveç kartonit të kuq, rrezikon edhe dënim shembullor nga komisioni i disiplinë franceze.


PANORAMASPORT.AL

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/