VIDEO/ Fitore me 3 gola, Interi dhuron spektakël në transfertë ndaj Sasuolos

Postuar: Nëntor 28, 2020 | 23:52

Interi i Antonio Konte arriti një fitore tepër të rëndësishme në transfertë ndaj Sasuolos, duke triumfuar me rezultatin 0-3. Fitorja e 5-të, në kampionat për zikaltërit, të cilët janë ngjitur momentalisht në vendin e dytë me 18 pikë në 9 ndeshje.

Inter5

Aleksi Sançez hapi serinë e golave në minutën e 4-t, ndërkohë që Çirishes, shënoi në portën e tij në minutën e 14-të, duke ngritur shifrat në 0-2.

Për të vulosur këtë fitore bindëse të zikaltërve mendoi mesfushori Galjardini, i cili në minutën e 60-të, pas një aksioni model, mposhti për herë të tretë portierin Konsili. Sfidën e radhës Interi do e luajë në shtëpi ndaj Bolonjës, ndërkohë që Sasuolo do të jetë mysafire në kryeqytet përballë Romës.

FT: SASUOLO – INTER 0-3