VIDEO/ Fitore bindëse në transfertë, Çelsi i Lampard shkëlqen në javën e parë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 14, 2020 | 23:15


VIDEO/ Fitore bindëse në transfertë, Çelsi i Lampard shkëlqen në javën e parë

Çelsi e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin e ri futbollistik. Skuadra e drejtuar nga Frenk Lampard, mposhti me rezultatin 1-3.

Verner

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1 falë një penalltie të fituar nga Verner dhe të shndërruar në gol nga Zhorzhinjo. Në minutën e 54-t, vendasit barazuan me Trosard.

cELSI2

Baraspesha zgjati vetëm 2 minuta pasi Xhejms kaloi sërish në avantazh londinezët. Për të vulosur gjithçka mendoi mbrojtësi Zuma, i cili në minutën e 66-të, shënoi golin e  3-të. Sfidën e radhës, Çelsi do e luajë në transfertë ndaj kampionëve të Liverpulit.

FT: BRAJTON – ÇELSI 1-3

FORMACIONET ZYRTARE:

Eh5PwryXkAUFvp6

Eh5QuujWAAIUxXX

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/