VIDEO/ Ferencvaroshi i Uzunit barazim me 6 gola në transfertë, ja rezultatet e 3 sfidave të sotme

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 23, 2020 | 22:58


VIDEO/ Ferencvaroshi i Uzunit barazim me 6 gola në transfertë, ja rezultatet e 3 sfidave të sotme

U luajtën ditën e sotme 3 sfidat e para të vlefshme për “Play-Off”-in e Ligës së Kampionëve. Ferenvaroshi i Myrto Uzunit, barazoi në transfertë me rezultatin 3-3, teksa është vetëm 1 hap grupeve të Championsit. Futbollisti i Kombëtares, gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 52-të, duke çuar përkohësisht shifrat në 0-2.

LIGA E KAMPIONEVE

Vendasit e Moldes, përmbysën rezultatin në minutën e 83-të, duke shënuar 3 herë, ndërkohë që Kharatin, vendosi baraspeshën nga pika e bardhë e penalltisë. Në 2 sfidat e tjera, Dinamo e Kievit triumfoi në transfertë ndaj Gent 1-2, teksa Olimpiakosi mposhti Omonian 2-0 në shtëpi. Sfidat e kthimit do të zhvillohen pas 1 jave, ku do të mësohen edhe skuadrat e kualifikuar për në grupet e Champions-it.

REZULTATET:

MOLDE – FERENCVAROSH 3-3

Xhejms 55’, Eikrem 65’ Elingsen 83’ /  Boli 7, Uzuni 52’, Kharatin 87’

GENT – DINAMO KIEV 1-2

Kleindienst 41’ / Supriaga 9’, De Pena 79’

OLIMPIAKOS – OMONIA 2-0

Valbuena 69’ (p), El Arabi 90+2’

 

PANORAMASPORT.AL

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com