Tërbuni mposht Ilirinë, e mbyll si kampion

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 21, 2014 | 14:45

Tërbuni mposht Ilirinë, e mbyll si kampion

Besa-TerbuniTërbuni është shpal lur kampion dimri. Pukjanët nuk kanë falur në shtëpi, teksa kanë mundur Ilirinë me rezultatin 1-0. I ka mjaftuar një gol i Rrocajt në pjesën e dytë të takimit, që ekipi i drejtuar nga trajneri Elvis Plori ta mbyllë me fitore vitin e pa dyshim të ruajë kreun. Ky triumf u jep pukjanëve qetësinë e duhur dhe më shumë moral për pjesën tjetër të kampionatit. Ndërkaq, shkallët e stadiumit si asnjëherë më parë ishin mbushur plot me tifozë, të cilët me banderolën gjigante “Tërbuni drejt Superiores” kanë mbështetur skuadrën e tyre të zemrës gjatë gjithë takimi


www.minuta90.com