Të pakonkurueshëm, Tirana U19 kurorëzohet kampione

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 6, 2020 | 13:28


Të pakonkurueshëm, Tirana U19 kurorëzohet kampione

Skuadra e Tiranës U19 u kurorëzua si ekipi i Kategorisë Superiore për grupmoshën 19-vjeçare.
tirana-u19-fshf-tirane
Bardheblutë e vegjël mposhtën bindshëm në finale Kamzën U19 me rezultatin 3-1. Takimi u zhvilluan në Kompleksin e Ekipeve Kombëtare në Kamzë.

Ky është një triumf absolut për skuadrën e drejtuar nga Alpin Gallo.

2020 duket se do të jetë viti i Tiranës në futboll, pasi dhe skuadra A është pranë triumfit për herë të 25-ë në kampionatin shqiptar.|

PANORAMASPORT.AL