Ronaldo, Modriç apo Salah? Ja përgjigja epike e Toni Krosit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 5, 2018 | 20:39

Ronaldo, Modriç apo Salah? Ja përgjigja epike e Toni Krosit

Kristiano Ronaldo, Luka Modriç dhe Muhamed Salah janë tre lojtarët më të mirën bë botë të zgjedhur nga FIFA për çmimin “Lojtari më i mirë i vitit nga FIFA”. Kjo është një treshe e shkëlqyer, por përsëri pati kundërshtime pasi në këtë treshe mungonte Lionel Mesi.

_103099625_modric_ronaldo_salah2_getty

Megjithatë në lidhje me çështjen e lojtarëve më të mirë është pyetur edhe mesfushori gjerman i Realit të Madridit, Toni Kros. Ai është pyetur se cili është më i miri nga kjo treshe për mendimin e tij dhe përgjigja që ka dhënë ka qenë epike: Pse, unë jam jashtë listës?” tha gjermani duke iu shmangur përgjigjes së drejtpërdrejtë për pyetjen e bërë nga gazetarët.

Toni-Kroos

www.minuta90.com