RENDITJA/ Garë spektakolare për kreun, në “vallen” e titullit futet edhe Tirana. Luftë e ashpër për mbijetesën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 8, 2021 | 23:49


RENDITJA/ Garë spektakolare për kreun, në “vallen” e titullit futet edhe Tirana. Luftë e ashpër për mbijetesën

Dy ndeshjet e ditës së sotme ishin të fundit për javën e 23-të në Kategorinë Superiore. Asnjë prej 4 skuadrave pretendente nuk arriti të merrte fitoren në këtë javë, ku Vllaznia, Laçi dhe Teuta u ndalën në barazime, ndërsa Partizani u mposht nga Skënderbeu i vendit të fundit.

kategoria superiore

Kryesimi mbahet nga shkodranët me 42 pikë, që ndiqen nga Laçi dhe Teuta me nga 41 pikë, ndërsa Partizani zbret në vendin e katërt me 39 pikë.

Në “valle” për titull është futur edhe Tirana, që mban vendin e pestë me 35 pikë. Luftë e ashpër edhe në fundin e tabelës, me Skënderbeun dhe Apoloninë që mbajnë dy vendet e fundit me nga 16 pikë, 3 më pak se Bylisi i vendit të tetë.

RENDITJA E PLOTË:

RENDITJA

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/