Renditja e Kategorisë së Parë/ 3 skuadra në krye më pikë të barabarta, si ndryshon tabela pas javës së katërt

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 2, 2022 | 20:53


Renditja e Kategorisë së Parë/ 3 skuadra në krye më pikë të barabarta, si ndryshon tabela pas javës së katërt

Kategoria e Parë, mbylli siparin e javës së katër, me dy sfidat e zhvilluar ditën e sotme, ku Burreli mposhti minimalisht Orikun 1-0, ndërsa dueli Tomori-Dinamo u mbyll në barazim 1-1.

kategoria-e-pare-1

Pas përfundimit të kësaj javë, 3 vendet e para mbajnë kuotë të barabartë pikësh, 8 Dinamo, 8 Korabi dhe 8 Tërbuni i Pukës. Në krye ndodhen kryeqytetasit e Nevil Dedes, me golavarazh më të mirë, ndërkohë që tabela mbylle me Turbinën e Cërrikut, që drejtohet nga Bledar Devolli që ka arritur të marrë vetëm 1 pikë.

RENDITJA PAS JAVËS SË KATËRT: 

renditja kat1

REZULTATET E JAVËS SË KATËRT: 

rezultatet

PANORAMASPORT.AL