Renditja e FIFA-s, Shqipëria dhe Kosova humbasin nga një vend

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 28, 2019 | 14:11


Renditja e FIFA-s, Shqipëria dhe Kosova humbasin nga një vend

Shqipëria dhe Kosova kanë zbritur nga një vend në renditjen mujore të FIFA-s, që është bërë publike ditën e sotme.

shqiperia

Kuqezinjtë pas rezultateve zhgënjyese në ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës, kanë zbritur në vendin 66-të.

shqipppp

Ndërkaq Kosova, pas dy humbjeve me Çekinë dhe Anglinë ka zbritur në vendin e 115-të.

115

Nga ana tjetër, Belgjika është në vendin e parë, e ndjekur nga Franca dhe Brazili. Ndërsa Italia vazhdon ngjitjen dhe ndodhet në vendin e 13-të.

vendet e para

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com