Reali publikon listën për sfidën ndaj Bajernit, mungojnë 2 titullarë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 30, 2018 | 20:53

Reali publikon listën për sfidën ndaj Bajernit, mungojnë 2 titullarë

Reali i Madridit do të përballet mbrëmjen e nesërme ndaj Bajnernit, në sfidën e kthimit të fazës gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Pas fitores 1-2 në takimin e parë, skuadra e Zidan do të kërkojë të ruajë avantazhin për tu kualifikuar në finale.

real madrid

Tekniku francez do të vuajë në këtë përballje mungesën e 2 lojtarëve titullarë, bëhet fjalë për mesfushorin Isko dhe mbrojtësin Karvajal.

Ja lista e plotë e Realit për sfidën e nesërme: .

Portierë: Navas, Casilla dhe Luca Zidane.

Mbrojtës: Ramos, Varane, Nacho, Marcelo dhe Theo.

Mesfushorë: Kroos, Modric, Casemiro, Asensio, Kovacic dhe Dani Ceballos.

Sulmues: Cristiano Ronaldo, Benzema, Bale, Lucas Vázquez dhe Borja Mayoral.

444

www.minuta90.com