“Nuk je më në planet tona”, Telushi konfirmon largimin nga Partizani dhe zbulon takimin me drejtuesit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 10, 2020 | 23:55


“Nuk je më në planet tona”, Telushi konfirmon largimin nga Partizani dhe zbulon takimin me drejtuesit

Bruno Telushi i jep lamtumirën Partizanit pas dy vitesh. Futbollisti vlonjat reagoi në rrjetet sociale duke zbuluar se përgjigjen negative e ka marrë nga presidenti i Partizanit Olsi Rama dhe presidenti Gaz Demi.
bruno telushi
Në mesazhin e tij, Telushi shpreh zhgënjimin që nuk është vlerësuar moralisht për kontributin e dhënë te të kuqtë, ku ka qenë titullar i padiskutueshëm dhe çelës i suksesit në kampionat sezonin e kaluar.29-vjeçari pritet t’i bashkohet Kukësit, teksa ka arritur akordin me verilindorët.
Mesazhi i Bruno Telushit

Dua te bej publike
Nga dita e sotme nuk do jem me pjese e projektit te Partizanit.
Sic e dini kontrata ime kishte perfunduar ne muajin….maj..
Gjate gjithe kesaj kohe kam pritur me padurim dhe me deshiren e madhe te jem pjese e Partizanit.
Dje me ne fund ne nje takim me drejtorin dhe me presidentin me tha se nuk jam ne planet per te ardhmen.
Qe nga dita e pare qe kam veshur fanellen e Partizanit dhe deri me sot kam qene besnik dhe jam stervitur dhe luajtur me te gjitha mundesit e mia per ate fanelle dhe per ato tifoze 🔴
Me keqardhje po largohem jo I vlersuar per ate qe une kam dhene ne fushe.
Po largohem si kampion🔴
Jam profesionist dhe do shikoje sfida te tjera.
Ne cdo ekip qe do shkoj do punoj me te njejtin perkushtim.
Dua te falendoroj shoket e ekipit.
Tranjeret me te cilet punava.
Tifozat e mrekullushem 🔴
Te gjithe dashamirsit e mi.
Me shume respekt

Bruno Telushi #ushtari #beses #17

bruno

PANORAMASPORT.AL

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com