Nga Donaruma te Mbape, notat e PSG-së në humbjen me Barcelonën

Postuar: Prill 11, 2024 | 11:30

DONARUMA 5.5 – Ish-lojtari i Milanit nuk ka kaluar mbrëmjen e tij më të mirë, sidomos për shkak të disa daljeve të nxituara. Ka përgjegjësi edhe për dy golat e tjerë të ekipit blaugrana.

kristense

MARKINJOS 5.5 – Ai luan si mbrojtës krahu, shpesh duke vepruar si një qendërmbrojtës i shtuar dhe duke pasur disa probleme kundër Rafinjës në një mbrëmje të mrekullueshme. Ai kalon në qendër në pjesën e dytë, duke luajtur një ndeshje të pamjaftueshme në përgjithësi.

HERNANDEZ 5.5 – Loja e tij është gjithnjë e më e vështirë, ashtu si edhe e gjithë prapavija parisiene. Ai nuk përmirësohet kur shkon në krahun e djathtë.

BERALDO 5.5 – Garanton një masë të drejtë soliditeti në mes të zonës, veçanërisht në pjesën e parë të lojës. Më pak ndikim pas pushimit.

NUNO MENDESH 6 – Ofron lëvizje të shkëlqyer nga e majta, afër shënimit, por edhe shpëtimin e një në vijën e portës pas një goditjeje me kokë nga Levandovski. Më i miri i mbrojtjes parisiene, edhe pse nuk është i përsosur në golin e 2- 3 të Kristensen.

KANG LI 6.5 – Më i miri i mesfushës në pjesën e parë të ndeshjes, për iniciativa personale me konkluzione edhe në portë, por edhe në fazën finale.

Nga 60’ ZAIREEMERI 6 – I jep freski skuadrës franceze, duke luajtur një gjysmë ore të fundit të mirë.

VITINJA 7 – Ai del qartë në pjesën e dytë të lojës, duke nisur disa manovra dhe mbi të gjitha duke shënuar golin e momentit 2-1.

FABIAN RUIZ 6.5 – Ai rritet me zhvillimin e ndeshjes, duke i shërbyer topin Vitinjës për të shënuar golin e 2-1 dhe gjithashtu duke e bërë veten të rrezikshëm.

Nga 86′ GONÇALO RAMOS – pa notë.

DEMBELE 7 – Luan si një anësor i pastër, duke krijuar pështjellim në frontin e djathtë të sulmit. Megjithatë, ai po mbahet gjithnjë e më mirë larg. Shumë më mirë kur ndërron korsi, duke rihapur ndeshjen duke përfituar nga një top i vendosur në mes nga Mbape.

ASENSIO 5 – Ish-lojtari i Realit e nis nga qendra, duke u dëshmuar të jetë më aktivi në mesfushën e vendasve. Jo më kot ndeshja e tij zgjat vetëm një pjesë.

Nga 46’ BARCOLA 6 – Krahasuar me shokun e tij, sigurisht që garanton rrezik më të madh në metrat e fundit.

MBAPE 5.5 – Ai është fanar i sulmit të Luis Enrikes, i cili megjithatë nuk performoi siç pritej. Ai futet në aksion në 1-1, por përndryshe është një lojtar mbështetës.

LUIS ENRIKE 6 – Surprizat e tij taktike nuk shpërblehen në pjesën e parë të lojës. Ai rifillon hapat e tij në fillimin e pjesës së dytë dhe ndryshimet i dëshmojnë të drejtën, por në fund nuk arrin të mbizotërojë.