Në 30 qershor skadon klauzola, ja çfarë pritet të ndodhë me të ardhmen e Hysajt

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Qershor 11, 2018 | 19:55

Në 30 qershor skadon klauzola, ja çfarë pritet të ndodhë me të ardhmen e Hysajt

Elseid Hysajt mbrojtësit të krahut të djathë te Napolit i përfundon klauzola e largimit në datë 30 qershor. Kjo datë do të jetë fillimi i zërave se ku do jetë Hysaj në të ardhmen.

Hysaj555

Ne kontratën e shqiptari përfshihet një klauzolë largimi prej 50 milionë eurosh dhe Napoli është duke pritur për të parë se kush është gati për ta paguar këtë shumë. Në momentin që kontrata do të përfundojë i takon Napolit të vendosi nëse do ta shesë apo jo lojtarin dhe nëse do e shesë do jetë po ajo që do përcaktoj çmimin.

hysaj1

Në këtë mënyrë çdo ofertë duhet ti drejtohet vetëm klubit napolitan dhe jo mbrojtësit. Me ardhjen e Ançelotit në krye të Napolit, Hysaj mund të qëndrojë edhe për 1 vit tek të kaltrit.


www.minuta90.com