Milan me mungesa, humbet mesfushorin për ndeshjet e ardhshme

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 15, 2020 | 13:25


Milan me mungesa, humbet mesfushorin për ndeshjet e ardhshme

Lukas Pakueta nuk do jetë i gatshëm për Milanin në sfidën ndaj Parmës sot në mbrëmje, pai mesfushori ka pësuar një dëmtim. Sipas “MilanNews.it” braziliani ka pësuar një dëmtim në gjurin e majtë.

paketa

Por sipas uebsajtit të klubit italian nuk ka një dëmtim serioz për Pakuetën, pasi mesfushori do mungojë vetëm dy ndeshje, këtë të sotmen kundër Parmës dhe kundër Bolonjës të shtunën. Për Milanin mungon edhe mesfushori tjetër, Aleksis Saelemakers por mungesa e tij ka të bëjë për arsye pezullimi.

Milan do kërkojë fitoren sot kundër Parmës, pasi vjen nga një formë shumë e mirë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com