Merr formë skandali, Danimarka shpall listën zyrtare

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 4, 2018 | 21:08

Merr formë skandali, Danimarka shpall listën zyrtare

Ajo që paralajmërohej ndodhi. Në fillim u mendua se gjithçka ishte një ngërç, megjithatë futbollistët e kombëtares së Danimarkës nuk janë tërhequr. Ata patën që përplasje me Federatën Daneze të Futbollit për shfrytëzimin e imazhit. Klube të Superligës dhe kategorisë së parë nuk janë vënë në dispozicion të Federatës për këto dy ndeshje, ndërsa disa klube të kategorisë së dytë kanë deklaruar se solidariteti është më i rëndësishëm se shansi i marrjes së famës nëpërmjet një, ose dy ndeshjeve ndërkombëtare.

Danimarka

E gjitha përfundoi si një nga skandalet më të mëdha të futbollit danez. Vendi nordik ka publikuar listën zyrtare të lojtarëve të grumbulluar. Të gjithë futbollistët vijnë nga liga amatore ose futbolli i sallës. Takimet do të luhen në kuadër të Ligës së Kombeve. Ja lista e plotë:

danimarka

Morten Bank – Avarta
Christian Bannis – TPI
Mads Priisholm Bertelsen – TPI
Christian Bommelund Christensen – Jægersborg Boldklub
Rasmus Gaudin – Vanløse
Adam Fogt – Kastrup
Anders Fønss – TPI
Victor Hansen – Frederikssund
Anders Hunsballe – Greve
Oskar Højbye – Vanløse
Christoffer Haagh – Jægersborg Boldklub
Christopher Jakobsen – Hillerød
Nicolai Johansen – Vanløse
Rasmus Johanson – HIK
Kevin Jørgensen – Jægersborg Boldklub
Kasper Kempel – Skovshoved
Daniel Nielsen – Vanløse
Troels Cillius Nielsen – Birkerød
Christian Offenberg – Avarta
Kasper Skræp – TPI
Daniel Holm Sorensen-Skovshoved
Simon Vollesen-Bikerod
Louis Veis- Jagersobr Boldklub

www.minuta90.com