Mercedez humbet durimin, Botas drejt largimit. Ja kush është 23 vjeçari që pritët të bëhet shok skuadre me Hamilton

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 4, 2021 | 13:48


Mercedez humbet durimin, Botas drejt largimit. Ja kush është 23 vjeçari që pritët të bëhet shok skuadre me Hamilton

Piloti finlandez Valteri Botas me shumë mundësi do të largohet nga skuderia e Mercedezit sezonin tjetër teksa vendin e tij do ta zërë piloti anglez i Uilliams, Xhorxhe Rasëll.

botas

Botas nuk ka zhvilluar paraqitje të mira teksa me makinën më dominuese në kampionat ka arritur të fitojë vetëm 9 gara nga 44 të fituara nga shoku i tij i skuadrës, Luis Hamilton.

Drejtuesit e skuderisë gjermane nuk janë aspak të kënaqur me performancat e finlandezit, teksa zëvendësues i tij pritët të jetë Xhorxh Rasëll, i cili ka dalë nga shkolla e pilotëve të Mercedes Benzit.

rusel

Piloti britanik është vetëm 23 vjeç dhe shikohet si e ardhmja e Formula 1, teksa aktualisht garon për skuderinë Uilliams.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/