Konfirmohet edhe një brazilian, një tjetër afrim për Flamurtarin

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 18, 2020 | 18:31

FB Flamurtari Kategoria Superiore LAJMI KRYESOR Të fundit

Konfirmohet edhe një brazilian, një tjetër afrim për Flamurtarin

Mesfushori Indio Oliveira është një tjetër afrim për Flamurtarin. Bëhet fjalë për një brazilian 25 vjeç dhe 1.73 metra i gjatë. Të gjithë karrierën e tij Oliveira e ka zhvilluar në Brazil, ndërsa shikohet si një përforcim i rëndësishëm në ekip. 

flamurtar bylis

Ai mbërriti pak ditë më parë në Vlorë dhe u aktivizua në miqësoren ndaj Orikut. Mësohet se trajneri Troisi është bërë shkes për ta afruar.

19214764

Me shumë gjasa Oliveira do të jetë pjesë e Flamurtarit për sezonin e ri, gjithnjë nëse klubi do të federojë lojtarët, pasi aktualisht nuk ka asnjë konfirmim nëse FIFA e ka zhbllokuar merkaton e kuqezinjve pas dënimit.

E.S- PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com