“Jam atletja më seksi në botë dhe kam takuar Nejmarin”, rrëfehet sportistja gjermane: Ja pse e refuzova “Playboy”-in

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 21, 2022 | 17:21


“Jam atletja më seksi në botë dhe kam takuar Nejmarin”, rrëfehet sportistja gjermane: Ja pse e refuzova “Playboy”-in

Atletja gjermane, Alisa Shmid, e cila numëron 3 milionë ndjekës në Instagram, cilësohet si atletja më seksi në botë.

alisa shmid

Në një intervistë për “Bild”, 23-vjeçarja ka treguar për këtë titull të marrë nga mediat, për takimin me Nejmarin dhe për qëllimin e saj në jetë.

Si fillim ajo u ndal te titulli i saj nga mediat e cila theksoi se dëshiron të njihet vetëm si një atlete dhe jo si atletja më seksi në botë.

2

“Kur u takova me Nejmarin e pyeta për një garë. Ai ishte pak i turpshëm, por kushedi, ndoshta mundet ende ta bëjmë nëse ai pranon”, u shpreh Shmid për dfutbollistin brazilian.

nejmar - shmid

Më pas ajo foli dhe për refuzimin që i bëri revistës për të rritur, “Playboy”, duke theksuar se qëllimi i saj në jetë është për të frymëzuar të rinjtë: “Unë dua të inspirojë të rinjtë dhe t’i japë atyre një shtysë në sportin tim të bukur. Fakti që unë takoj njerëz të vërtet interesant, më duket ende e pabesueshme dhe jam pafund mirënjohëse për të gjitha këto eksperienca”.

3

1

0

PANORAMASPORT.AL