I ndërhyri nga pas kundërshtarit, futbollisti i kombëtares ndëshkohet nga federata

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 7, 2020 | 18:02


I ndërhyri nga pas kundërshtarit, futbollisti i kombëtares ndëshkohet nga federata

Mbrojtësi i djathtë i kombëtares së Shqipërisë dhe Almerias Ivan Balliu është pezulluar me dy ndeshje nga Federata Mbretërore e Futbollit në Spanjë.
ud2-kz0F-U110722101080ISC-624x385@Ideal
Në takimin e fundit të kategorisë së dytë të futbollit spanjollit me Tenerifen, Balliu shkeli me këmbën e kundërshtarit. Ndërhyrja ishte faull i pastër dhe pas pamjeve të ofruar nga VAR-i, ai u ndëshkua direkt me kartonin e kuq.

Sipas rregullores, një lojtar i ndëshkuar me karton të kuq humbet takimin e ardhshëm, por duke parë shkallën e ndërhyrjes, Komisioni i Etikës së Federatës Spanjolle vendosi ta përjashtonte për dy ndeshje.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com