Hap i madh në karrierë, talenti shqiptar firmos zyrtarisht me Interin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 25, 2020 | 0:00


Hap i madh në karrierë, talenti shqiptar firmos zyrtarisht me Interin

Talenti shqiptar Kristian Dervishi është zyrtarisht pjesë e Interit. 17-vjeçari i cili në të kaluarën ishte pjesë e akademisë së Atalantës, i është bashkuar klubit të madh italian duke firmosur kontratë 3-vjeçare.

whatsapp-image-2020-09-24-at-10-43-43-1-630x415

Dervishi nga nesër do të jetë në dispozicion të trajnerit Kivu, me ekipin e 18-vjeçarëve. Formula e transferimit të 17-vjeçarit te Interi është huazim me të drejtë blerje. Roli i tij është sulmues krahu, teksa vlen të theksohet se Dervishi është pjesë e Kombëtares U-17 të Shqipërisë.

Dervishaj

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com