Habit menaxheri i mbrojtësit: Hysaj nuk vlen 70 milionë euro

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 12, 2018 | 11:04


Habit menaxheri i mbrojtësit: Hysaj nuk vlen 70 milionë euro

Kartoni i mbrojtësit të Kombëtares u vlerësua me 70.5 milion euro nga CIES para disa ditësh, por vetë menaxheri i lojtarit, Mario Xhiufredi, mendon se kjo shifër është e ekzagjeruar.

86d914d01d67cefdd9838d364e50cdf2-23856-95723157c8ebcac4750156d2b21ac04e

“Nuk e di se sa vlen, por nuk e besoj të vlejë 70 milion euro. Këto shifra kërkohen vetëm për sulmuesit dhe Hysaj është një mbrojtës krahu. Nëse ai vlen kaq, De Laurentis ka bërë gabim që i ka vendosur klauzolën 50 milion euro”, u shpreh menaxheri në një intervistë në radio.

Elseid-Hysaj-Napoli-Transfer-Arsenal-Chelsea-789533
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/