FOTO/ Ironi me Interin, klubi gjerman shfrenon fantazinë: Sa keq, Modriç nuk erdhi te ne vetëm prej… “fax”-it

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 1, 2018 | 13:30

FOTO/ Ironi me Interin, klubi gjerman shfrenon fantazinë: Sa keq, Modriç nuk erdhi te ne vetëm prej… “fax”-it

“Telenovela” Modriç e kësaj merkatoje vere, pa dyshime që do të mbahet mend gjatë nga tifozët e futbollit. Dhe, për ta bërë akoma më tallëse dhe ironike, situatën me klubin e Interit, që nuk arriti ta merrte kroatin, janë gjermanët e Herthës së Berlinit që mendojnë më së miri.

modric

Në një foto të postuar në Twitter, duket një montazh i fytyrës së Modriç, me fanellën e Herthës. “Oh, çfarë gjëje e jashtëzakonshme do kishte qenë. Makineria e fax-it na e hoqi përsëri një mundësi në merkato.” – shkruan klubi gjerman, duke ironizuar me situatën e kroatit.

Capture

www.minuta90.com