FOTO/ Anglia eliminohet në gjysëmfinale, tifozët të pamëshirshëm në rrjetet sociale

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Korrik 11, 2018 | 23:30

FOTO/ Anglia eliminohet në gjysëmfinale, tifozët të pamëshirshëm në rrjetet sociale

Eliminimi ndaj Kroacisë në gjysmëfinale la në mes ëndrrën e tifozëve të Anglisë dhe jo vetëm, të cilët besonin që ky ishte momenti i duhur për të fituar Kupën e Botës.  “Po vjen në shtëpi”, ishte motoja e britanikëve në këtë Botëror, por kjo gjë nuk ndodhi.

Anglia1

Pas ndeshjes, nuk kanë munguar ironitë në rrjetet sociale, ku pjesa më e madhe ishin të lidhura me shprehjen e anglezëve, duke u treguar të pamëshirshëm ndaj tyre. Për më tepër iu ftojmë të ndiqni disa meme që po bëjnë xhiron e internetit.

Anglia 4 Anglia 3 Anglia2 England 6 Kejn 6 Kroacia 5

 


www.minuta90.com