Formula 1/ Hamilton triumfon në çmimin e madh të Spanjës, Verstapen i dyti. Shikoni renditjen e plotë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 9, 2021 | 16:30


Formula 1/ Hamilton triumfon në çmimin e madh të Spanjës, Verstapen i dyti. Shikoni renditjen e plotë

Është mbyllur çmimi i madhi  Barcelonës në Spanjë teksa pas 61 xhirove triumfues ka dalë piloti britanik Luis Hamilton duke lënë pas Maks Verstapen dhe Valteri Botas.

spanish

Ishte një garë e fortë ku shumicën e garës e udhëhoqi piloti holandez Verstapen, por britaniku arriti ta parakalojë në xhirot e fundit për tu shpallur triumfues në fundin e garës.

Një garë të mirë zhvilloi dhe pilot i Ferrarit, Çarles Leklerk i cili doli në vendin e 4-ët. Garë zhgënjyese për ish-kampionin e botes, Sebastian Vetel i cili u rendit në vendin e 13.

Renditja e pilotëve në çmimin e madh të Barcelonës

hami

PANORAMASPORT.AL

 


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/