Debutimi në Ligën e Kampionëve/ Moment special për Vedat Muriqin, bëhet lojtari i parë që…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 21, 2020 | 23:52


Debutimi në Ligën e Kampionëve/ Moment special për Vedat Muriqin, bëhet lojtari i parë që…

Sulmuesi Vedat Muriqi, debutoi mbrëmjen e djeshme në kompeticionin më të rëndësishëm për klubet në Europë, Champions League. 26-vjeçari nga Prizreni, u aktivizua në lojë në minutën e 67-të duke zënë vendin e Korreas.

Muriqi

Një moment historik ky për Muriqin, i cili u bë lojtari i parë i përfaqësueses së Kosovës që luan në një ndeshje të Ligës së Kampionëve.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com