Çudira në futbollin shqiptar, fugoni i mallrave përdoret si… ambulancë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Nëntor 8, 2018 | 18:23

Çudira në futbollin shqiptar, fugoni i mallrave përdoret si… ambulancë

Çudirat në futbollin shqiptar duket se nuk kanë fund. Në ndeshjen e Kategorisë së Dytë, mes Naftëtarit dhe Maliqit të përfunduar me rezultatin 0-3, në mungesë të një ambulance, drejtuesit e klubit kuçovar kanë përdorur si të tillë një fugon mallrash ngjyrë të verdhë.

Maliqi2

Delegati Ismet Ajazi, ka mbyllur njërin sy dhe ka lejuar që ndeshja të fillojë me fugonin e mallrave në rolin e ambulancës. Sa qesharake aq edhe për të ardhur keq.

Mësohet se Ministria e Shëndetësisë nuk merr përsipër të çojë ambulanca në ndeshjet e futbollit dhe si pasojë klubet duhet të kenë një ambulancë private. Jo të gjithë klubet e kanë mundësinë që të sigurojnë një ambulancë privat, ndaj edhe gjenden rrugë të shkurtra.

1822061233_large_MERCEDES-BENZ-SPRINTER-0

Foto ilustruese e tipit të furgonit që është përdorur si ambulancë në ndeshjen e Kategorisë së Dytë, Naftëtari-Maliqi

www.minuta90.com