Covid-19 “vendos” rregull të ri në Premier Ligë, karton i verdhë ose i kuq nëse kollitesh para kundërshtarit apo arbitrit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 3, 2020 | 18:26


Covid-19 “vendos” rregull të ri në Premier Ligë, karton i verdhë ose i kuq nëse kollitesh para kundërshtarit apo arbitrit

Koronavirusi ka ndryshuar shumë futbollin. Ndeshjet po zhvillohen pa tifozë dhe shumica e kampionateve filluan pas një ndalese të gjatë.

rreguli i ri premier liga

Prej pandemisë u detyrua të ndrushoheshin edhe rregullat, ku tani lejohen 5 zëvendësime brenda një ndeshjeje. Së fundmi në Premier Ligë kanë ardhur me një rregull të ri.

Ai lojtar që kollitet apo tështihet me qëllim para kundërshtarit apo arbitrit do ndëshkohet me karton të verdhë por edhe të kuq. Ky vendim vjen si vendim për të respektuar masat anti-Covid.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com