Akuza të rënda ndaj Realit: Klubi fsheh të ardhurat, madrilenët kanë borxh të llahtarshëm

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 27, 2021 | 9:21


Akuza të rënda ndaj Realit: Klubi fsheh të ardhurat, madrilenët kanë borxh të llahtarshëm

Madridi dhe Katalonja janë në “luftë” për gjithçka. Aspekti sportiv shoqërohet dhe nga ai mediatik. Vetëm një ditë pasi mediat madrilene i dhanë shumë bujë lajmit për krizën ekonomike të Barcelonës, ditën e djeshme gazeta katalanase “Mundo Deportivo” ka publikuar lajmin se edhe bilancet e Realit nuk janë aq pozitive, madje borxhi është më i madh.
real_madrid_3
“Borxhi i Realit të Madridit është mbi 900 milionë euro. Klubi i fsheh të ardhurat dhe publikon disa të dhëna për të mos treguar të vërtetën për publikun. Borxhi i Realit të Madridit është gjithashtu shumë i lartë, por aty thuhet që nuk ka krizë dhe se doli me bilanc pozitiv në këtë vit të vështirë ekonomik”, shkruhet mes rreshtave në raportimin e “Mundo Deportivo”.

Reali, në fakt, e mbylli vitin me bilanc pozitiv 300 mijë euro duke qenë i vetmi klub bashkë me Bajernin e Mynihut që nuk e mbylli vitin me bilanc negativ për shkak të Koronavirusit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/