Vllaznia U19 nderon Shkodrën, shpallet kampione e Kategorisë Superiore

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Maj 31, 2018 | 19:10

Vllaznia U19 nderon Shkodrën, shpallet kampione e Kategorisë Superiore

Pas dështimit të ekipit të parë, i cili ra nga kategoria, për t’iu rikthyer buzëqeshjen sportdashëve shkodran ka menduar ekipi i të rinjve.

34069091_2014475782135873_2030781621266808832_o

Vllaznia U19, e drejtuar nga trajneri Luan Zmijani, ka mposhtur në finale Flamurtarin dhe është shpallur kampion i Kategorisë Superiore. Ky ishte trofeu i tretë i fituar brenda një sezoni për kuqeblutë, të cilët do të marrin pjesë për herë të dytë në UEFA Champions League Youth.

34134420_1623992194366670_7702800532846411776_n

Repaj në minutën e 25-të dhe Gruda në minutën e 67-të ishin autorët e golave për shkodranët, ndërsa për Flamurtarin shënoi Rrapaj në minutën e 82-të.


www.minuta90.com