VIDEO/ Një qen “pushton” fushën e blertë në Itali, shikoni se si e nxjerr trajneri

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shkurt 12, 2018 | 18:49

VIDEO/ Një qen “pushton” fushën e blertë në Itali, shikoni se si e nxjerr trajneri

Në derbin mes Kampobasos dhe Anjoneze, në grupin F të Serisë D italiane, një moment i veccantë ndodhi në minutën e 75-të të ndeshjes. Vendasit po fitonin 1-0, dhe papritur në fushë futet një qen që ndërpret takimin.

trajneri qeni

Por, trajneri i skuadrës kundërshtare, që ishte edhe në humbje, filloi ta nxirrte me forcë nga fusha e lojës, duke e tërhequr nga koka. Kritikat nuk munguan për gjestin e trajnerit, por ai e mbrojti veten duke thënë se nuk kishte bërë ndonjë gjë të keqe.

www.minuta90.com