VIDEO/ Milani bind me rezultatet post-pandemisë, triumfon edhe ndaj Romës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 28, 2020 | 19:19


VIDEO/ Milani bind me rezultatet post-pandemisë, triumfon edhe ndaj Romës

Milan ka arritur një fitore mjaft të rëndësishmë kundër Romës 2-0. Sërish për kuqezinjtë shënoi sulmuesi Rebiç. Kroati shënoi pas dy tentativash në zonën e rreptësisë.

milan fbbb

Goditja e parë u devijua nga portieri dhe përfundoi në shtyllë, por më pas sulmuesi i Milanit goditi fort duke tundur rrjetën.

Në minutat e fundit të takimit Milan fitoi një penallti dhe Çalhanoglu e shndërroi në gol. Kjo është nja fitore mjaft e rëndësishme për Milanin pasi ngjitet në vendin e shtatë dhe afrohet me kupat e europës.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com