VIDEO/ Gol historik me Napolin, Elseid Hysaj shënon për herë të parë në Serinë A

Postuar: Korrik 26, 2020 | 0:55

E besoni apo jo, Elseid Hysaj ka shënuar golin e parë me fanellën e Napolit, i cili është gjithashtu edhe goli i parë në Serinë A, për futbollistin e Kombëtares.

Hysaj goli i pare me Napolin

Në minutën e 8-të, shkodrani i befasoi të gjithë, teksa me një gjuajtje fantastike në hyrje të zonës, e dërgoi topin në cepin e portës së Sasuolos, duke kaluar në avantazh skuadrën e tij, në sfidën që u fitua nga Napoli me rezultatin 2-0.

Elsi Hysaj

Një gol të cilin Hysaj e ka pritur gjatë. Kujtojmë që shqiptari është pjesë e skuadrës së kaltër nga sezoni 2015-2016, teksa më herët u aktivizua një sezon edhe me skuadrën e Empolit në elitën e futbollit italian.