VIDEO/ Dibala mahnit sërish me golat, ylli argjentinas nuk di të ndalë “magjitë” me Romën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 16, 2022 | 14:22

VIDEO/ Dibala mahnit sërish me golat, ylli argjentinas nuk di të ndalë “magjitë” me Romën

Roma arriti të fitonte me rezultatin 3-0 ndaj HJK Helsinki, në stadiumin “Olimpico”, e vlefshme për ndeshjen e dytë të fazës së grupeve të Europa Ligës.

bandicam 2022-09-16 14-14-47-455

Të tre golat u shënuan në pjesën e dytë të takimit, nga Paulo Dibala në minutën e 47′, Lorenco Pelegrini në minutën e 49′ dhe nga Andrea Beloti në minutën e 68′.

Ajo që ra më shumë në sy në këtë takim ishte goli i Paulo Dibalës, me yllin argjentinas që nuk di të ndalë më “magjitë” e tij.

Pas golit në fundjavë ndaj Empolit, tani 29-vjeçari ka shënuar një gol mjaft të bukur në duelin ndaj Helsinkit në Europa Ligë.

Ky ishte goli i tij i katërt aktualisht në këtë sezon në të gjitha kompeticionet me skuadrën kryeqytetase në 8 ndeshje të zhvilluara, teksa ka dhuruar dhe dy asiste në total.

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL