VIDEO/ Ankth te Liverpuli, Van Dajk lë fushën i dëmtuar. Shikoni ndërhyrjen horror ndaj mbrojtësit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 17, 2020 | 14:45


VIDEO/ Ankth te Liverpuli, Van Dajk lë fushën i dëmtuar. Shikoni ndërhyrjen horror ndaj mbrojtësit

Virxhil Van Dajk ka pësuar një dëmtim të frikshme në ndeshjen derbi mes Evertonit dhe Liverpulit.

VAN DAJK

Në minutën e 13’,mbrojtësi holandez pas një krosimi të marrë në zonë, lufton për të kapur topin në mënyrë që ta dërgojë atë në rrjetë. Megjithatë nuk shkon gjithçka në mënyrën e duhur, teksa portieri i Evertonit, Pikford, në tentativë për të larguar topin, bën një ndërhyrje horror ndaj mbrojtësit.

Menjëherë Van Dajku mbetet i dëmtuar keq dhe për këtë arsye është i detyruar të largohet nga fusha e lojës, për t’i lënë vendin Xho Gomez.

Në pamje të parë duket një dëmtim shumë i rrezikshëm, që mund ta mbaj lojtarin gjatë jashtë fushave dhe për këtë arsye ankthi te Liverpuli është shtuar së tepërmi, pasi holandezi është një nga lojtarët më të mirë të skuadrës.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com