U dënuan me bllokimin e dy merkatove, CAS-i jep vendimin e madh për Çelsin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 6, 2019 | 12:43


U dënuan me bllokimin e dy merkatove, CAS-i jep vendimin e madh për Çelsin

Pas dënimit për të mos transferuar asnjë lojtar në merkaton e verës, tashmë Çelsi ka mundësinë të afrojë futbollistë në merkaton e janarit.CHELSEA

CAS-i ka vendosur që të heqë dënimin e “Bluve të Londrës”, të cilët ishin dënuar me bllokimin e dy sensioneve të  merkatos, atë të verës dhe këtë të janarit.

Megjithatë pas apelimit nga Çelsi, CAS-i ka vendosur që ti falë bllokimin e merkatos së janarit. Një lajm ky tejet pozitiv për klubin londinez. Me trajnerin Lampard i cili tashmë ka mundësinë të afrojë lojtarë të rinj në skuadër.

Pritet që edhe presidenti Roman Abramoviç të bëjë shpenzime të mëdha në këtë merkato, për shkak se ai shquhet edhe për shpenzimet e mëdha që bën.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com