Situatë alarmante nga koronavirusi, ndërpritet kampionati i futbollit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 24, 2020 | 19:22

Bota FB Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR

Situatë alarmante nga koronavirusi, ndërpritet kampionati i futbollit

Korea e Jugut vendosi pezullimin e kampionatit vendas të futbollit për shkak të situatës së krijuar nga përhapja e koronavirusit.

UKEgmxh1
Pavarësisht se numri më i madh i personave të infektuar me koronavirus është regjistruar në rajonin e Dageut, qeveria koreanojugore detyroi ligën e futbollit të pezullonte të gjitha takimet e mbetura të këtij sezoni për një afat të pacaktuar.

Në Korenë e Jugut janë regjistruar deri tani 833 persona të infektuar me koronavirus, ndërsa kanë vdekur 7 qytetarë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com