“Shën Valentini” ngre siparin me dy supersfida, mësoni datat e ndeshjeve të 1/8-ave të Champions-it

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 7, 2022 | 17:57

“Shën Valentini” ngre siparin me dy supersfida, mësoni datat e ndeshjeve të 1/8-ave të Champions-it

Liga e Kampionëve ka mësuar çiftet që do të ndeshen në fazën e 1/8-ave për këtë sezon dhe supersfidat nuk do të mungojnë.

champions league

Mbrëmja e parë që do të luhen dy sfidat e para është ajo e 14 shkurtit të 2023, pikërisht në ditën e “Shën Valentinit”, ose siç njihet ndryshe, dita e të dashuruarve. Milan-Totenhem dhe PSG-Bajern, janë ato dy ndeshjet të cilat do të ngrenë siparin e kësaj faze, ndërsa ato të kthimit do të luhen më 8 mars.

Të nesërmen, më 15 shkurt, do të luhen Klub Bryzh-Benfika dhe Borusia Dortmund-Çelsi, ndërsa të kthimit më 7 mars.

Një javë më pas, më 21 shkurt, spikat një tjetër finale e parakohshme, ajo mes Liverpulit dhe Realit të Madridit. Përballja tjetër e kësaj mbrëmjeje do të jetë Aintraht Frankfurt-Napoli. Dita e sfidave të kthimit për këto dy sfida do të jetë 15 mars.

Më 22 shkurt, Interi do të presë Porton, ndërsa Mançester siti luan në transfertë me RB Lajpcig, ndërsa ndeshjet e kthimit do t’i luajnë më 14 mars.

E martë, 14 shkurt 2023

Milan – Totenhem

PSG – Bajern Mynih

E mërkurë, 15 shkurt 2023

Klub Bryzh – Benfika

Borusia Dortmund – Çelsi

E martë, 21 shkurt 2023

Liverpul – Real Madrid

Aintraht Frankfurt – Napoli

E mërkurë, 22 shkurt 2023

RB Lajpcig – Mançester Siti

Inter – Porto

E martë, 7 mars 2023

Benfika – Klub Bryzh

Çelsi – Borusia Dortmund

E mërkurë, 8 mars 2023

Totenhem – Milan

Bajern Mynih – PSG

E martë, 14 mars 2023

Mançester Siti – RB Lajpcig

Porto – Inter

E mërkurë, 15 mars 2023

Real Madrid – Liverpul

Napoli – Aintraht Frankfurt

PANORAMASPORT.AL